ÇOCUK VE GENÇLİK KİTABI YAZARLIĞI

Çocuk ve Gençlik Kitabı Yazarlığı

Kendimize ait ilk anılarımız çocukluğumuzdan başlar. Hayal gücümüz sınırsızdır; bütün gün oyunlar oynar, hayaller kurarız. Kitapların büyülü dünyasıyla tanıştığımızda ise kendimizi buluruz. Bir gün Peter Pan olup Neverland'de maceralara atılır, bir gün gemiye atlar okula iki yıl ara veririz, bir gün evdeki dolaptan içeri girer kendimizi Narnia'da buluruz.

Büyüdükçe hayallerimiz de bizimle büyür ve değişir. Artık yeni dünyaların yanında, kendi dünyamızı da görmek isteriz. Yaşıtlarımızın hikâyelerinden ilham alır, farkında olmadan karakterimizi geliştiririz. İlk aşkımızı, ilk hayal kırıklıklarımızı, ilk başarılarımızı kitaplardan öğreniriz.

Hayatımızın o büyülü çocukluk ve gençlik dönemine kim dönmek istemez ki? Peki, o dönemin ilham kaynağı bir yazarı olmaya ne dersiniz? Ülkemizde ve dünyada ağırlığını git gide ortaya koyan çocuk ve gençlik edebiyatına giriş yapmak, yazarlığa başlamak için Çocuk ve Gençlik Kitabı Yazarlığı programı sizin için en doğru seçenek.

Çocuk ve Gençlik Kitabı Yazarlığı Programının sonunda, çocuk ve gençlik edebiyatının en güzel örnekleriyle karşılaşacaksınız. On iki hafta boyunca başarılı olan, çok sevilen, çok satan kitapların sırlarını öğreneceksiniz. Daha önce hiç karşılaşmadığınız yazım türlerini, konu başlıklarıyla görüp kendinize en yakın olanını seçeceksiniz. Büyülü dünyanın bütün sırlarını, renklerini öğrenerek yazarlıkta adım adım ilerleyeceksiniz.

Kurs Bilgileri

Ders İçeriği

  • Çocuk Edebiyatı’na giriş
  • Çocuk Edebiyatı’nda türler
  • Çocuklara yönelik yazmanın detayları
  • Dünyada ve ülkemizde Çocuk Edebiyatı’nın durumu
  • Gençlik Edebiyatı’na giriş
  • Gençlik Edebiyatı’nda türler
  • Gençlere yönelik yazmanın detayları
  • Dünyada ve ülkemizde Gençlik Edebiyatı’nın durumu

Eğitmen
Çocuk ve Gençlik Kitabı Yazarlığı
İdil HAFIZOĞLU

Ödeme Bilgileri
Çocuk ve Gençlik Kitabı Yazarlığı
Hafta İçi / Hafta Sonu belirlenen gün ve saatlerde arasında yapılmaktadır.

Kursun gün ve saatleri, katılım bedelleri kursun niteliğine göre değişkenlik göstermektedir.

Katılım bedelleri kayıt esnasında kredi kartıyla, peşin ya da anlaşmalı banka kredi kartıyla (1 - 4 Taksit) olarak ödenebilir.

İleri düzey kurslara geçenlere %10 indirim uygulanır.

Birden fazla kursu beraber seçenlere %10 indirim uygulanır.