GENÇLER İÇİN YAZARLIK

Gençler İçin Yazarlık

Çocukluktan yetişkinliğe geçilen dönem, belki de insan hayatı boyunca yaşanan en zor zamandır. Ruhen ve bedenen hızlı bir değişime giren genç, bir yandan hayata uyum sağlamaya çalışır, bir yandan da hayatın oma yüklediği sorumluluklara uymaya çalışır.

Tam bu noktada edebiyat ve yazma gençlerin kaçış noktası haline gelmektedir. Sinemart ailesi bu kaçışa bir yol göstermek için Gençler için Yazarlık programını başlattı. 12 – 17 yaş arası tüm gençlerin kendi seslerini, ideallerini bulmada onlara yardımcı olacak bu program, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Yaratıcı yazarlık temellidir ve birebir ya da grupla alınabilmektedir.

On iki haftadan boyunca gençler, haftada üç saat boyunca hayatın bütün dertlerinden arınıp kendi seslerini Sinemart’ta yeniden yaratacaklar. Yazın türlerinin en özgün türlerine bakış atılarak başlayan dersler, yazma alıştırmaları ile devam etmektedir. Gençler, kendi dilinden anlayan bir eğitmenle edebiyatın gizli ormanına dalacak, iyi bir okur olmanın püf noktalarını öğrenecekler. Kendi yazar kimliklerini oluşturup, seslerini duyurmanın kendilerine özgü yolunu bulacaklar.

Eğer bu yazıyı okuyor, “işte bu benim!” diyorsan, aramıza hoş geldin!

Kurs Bilgileri

Ders İçeriği

  • Yazar kimliği oluşturma
  • Yazın türlerini öğrenme
  • Dünya edebiyatına bakış
  • Türk edebiyatına bakış
  • Kurmacanın öğelerini inceleme
  • Anlatıda çizgilere dikkat etme

Eğitmen
Gençler İçin Yazarlık
İdil HAFIZOĞLU

Ödeme Bilgileri
Gençler İçin Yazarlık
Hafta İçi / Hafta Sonu belirlenen gün ve saatlerde arasında yapılmaktadır.

Kursun gün ve saatleri, katılım bedelleri kursun niteliğine göre değişkenlik göstermektedir.

Katılım bedelleri kayıt esnasında kredi kartıyla, peşin ya da anlaşmalı banka kredi kartıyla (1 - 4 Taksit) olarak ödenebilir.

İleri düzey kurslara geçenlere %10 indirim uygulanır.

Birden fazla kursu beraber seçenlere %10 indirim uygulanır.